کریستوف بوکودجیان

کریستوف بوکودجیان، پیانیست برجسته فرانسوی  در کنسرت های متعددی که به عنوان تکنواز یا همراه با ارکستر مجلسی یا ارکستر بزرگ برگزار می کند، رپرتوار گسترده­ خود را مشتاقانه به گوش مخاطبانش می رساند.

 او نزد اساتید برجسته ای همچون روژه مورارو (Roger Muraro) ، کریستین ایوالدی (Christian Ivaldi)، مری-فرانسوا بوکه (Marie-Françoise Bucquet)، اُرتانس کارتیه-برِسون
(Hortense Cartier-Bresson)، در کنسرواتوار عالی ملی پاریس و لیون (Conservatoires Nationaux Supérieurs de Musique (CNSM) of Paris and Lyon) تحصیل کرده است. بوکوجیان در فستیوال های پرشماری در فرانسه و خارج از میهنش حضور یافته و اجراهایش از شبکه 3 تلویزیون فرانسه و رادیو موسیقی فرانسه پخش می شود. وی سینما را نیز با حضور در کوکو شانل و ایگور استراوینسکی اثر ژان کونن تجربه کرده است.

او به تدریس نیز به اندازه نوازندگی علاقه مند است؛ وی پس از دریافت گواهی صلاحیت تدریس، از سال 2003 در کنسرواتوار (Conservatoire de Saint-Maur-des-Fossés) و از 2012 در کنسرواتوار عالی ملی لیون مشغول تدریس می باشد. همچنین، به عنوان استاد تربیت مدرس، با کنسرواتوار عالی ملی پاریس نیز همکاری دارد.