لیلا رمضان

نوازندگی پیانو را نزد اساتیدی چون مصطفی کمال پورتراب، رافائل میناسکانیان و دلبر حکیم آوا در ایران آغاز کرده و پس از اخذ مدرک نوازندگی در اکول نرمال- آلفرد کورتو در پاریس و دو کارشناسی ارشد در رشته های نوازندگی پیانو و آکومپانیمان در مدرسه عالی موسیقی لوزان، از کلاس های استادانی چون ژان کلود پنتیه، هلموت دویچ، و همکاری با آهنگسازانی چون تریستان مورای، میکاییل ژرل، لوییز نائون و ویلیام بلانک بهره برده است و هم اکنون ساکن شهر لوزان است.

 

وی بورسیه بنیادهایی چون آلبرت روسل در فرانسه و نیکاتی دو لوز و مکس دی ژوست در سوییس بوده است و اجراهای وی از رادیوهای سوییس و فرانسه پخش می شود.

لیلا رمضان مسئول هنری و پیانیست آنسامبل موسیقی معاصر "ماتکا" در ژنو می باشد و تا کنون پایه گذار پروژه های فرهنگی متعددی با این آنسامبل و آهنگسازان ایرانی بوده است. 

وی هم اکنون مشغول ضبط 4 سی دی از قطعات آهنگسازان ایرانی برای پیانو با همکاری صدابردار به نام سویسی ،جان کلود گابریل و متخصص کوک پیانو ، ژوئل ژوبه می باشد. مسئولیت پخش جهانی این چهار سی دی به عهده شرکت فرانسوی هارمونیا موندی است و اولین سی دی این مجموعه در پاریس در زمستان امسال رونمایی خواهد شد.

لیلا رمضان عضو هیات شورای انتخاب قطعات و هیات داوران دهمین جشنواره ملی جوان می باشد. 

laylaramezan.com